Засіб для видалення з твердих поверхонь бетону та іржі на основі суміші органічних і мінеральних кислот з додаванням органічної антикорозійної присадки.

1. Загальні положення

1.1 Очисник «АРЖ» призначений для видалення із твердих поверхонь залишків розчину, бетону та іржі.

1.2 Очисник «АРЖ» є сумішшю органічних і мінеральних кислот із додаванням поверхнево-активних речовин та інгібітору корозії.

 

2. Сфера застосування

2.1 Очисник «АРЖ» може бути використаний для очищення металоформ від бетону та іржі, миття кам’яних фасадів, природного каменю, граніту, цегли, керамограніту, керамічних плиток, видалення висолів на цегельній кладці.

3. Вимоги до матеріалів

3.1 Очисник «АРЖ» випускається у формі концентрату від світло-жовтого до світло-коричневого кольору, показники якості котрого мають відповідати вимогам ТУ 2499-059-58042865-2011.

3.2 Для розведення концентрату можуть бути використані технічна вода, паровий конденсат або суміш парового конденсату з технічною водою.

4. Ефективність застосування

4.1 Очисник АРЖ має широкий спектр дії:

  • забезпечує швидке й ефективне видалення іржі, висолів, залишків розчину та старого налиплого бетону;
  • завдяки антикорозійним присадкам бореться з утворенням іржі на обробленій поверхні;
  • частково розкладається мікроорганізмами у природі.

5. Підготовка до використання

5.1 Очисник «АРЖ» поставляється в концентрованій формі й може використовуватися як у вигляді концентрату, так і при розведенні водою до 20 разів. Робоча концентрація визначається експериментально залежно від ступеня забруднення.

6. Спосіб застосування

6.1 Очисник рекомендується наносити на забруднені поверхні м’якою щіткою або пульверизатором. Процес розчинення визначається по спінюванню забруднень і не повинен перевищувати 30 хвилин. Розчинені забруднення слід видаляти жорсткою щіткою або струменем води. За необхідності операція може повторюватися багаторазово. Після закінчення роботи з очисником поверхню необхідно обробити 0,4% розчином соди та нанести змазку.

7. Зберігання

7.1 Очисник «АРЖ» повинен зберігатися в закритих ємностях у складських приміщеннях або під навісом.

7.2 Гарантійний термін зберігання очисника «АРЖ» – 1 рік із дати виготовлення.

7.3 Після закінчення гарантійного терміну очисник «АРЖ» має бути випробуваний за всіма нормованими показниками якості та, у разі відповідності вимогам чинних ТУ, може бути використаний у виробництві.

8. Вимоги безпеки

8.1 Очисник «АРЖ» є речовиною помірно небезпечною й належить до 3-го класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007.

8.2 При розведенні очисника необхідно передбачити приточно-витяжну вентиляцію.

8.3 Очисник «АРЖ» виявляє подразливу дію на слизові оболонки органів зору, дихання й незахищену шкіру. При роботі з очисником слід застосовувати засоби індивідуального захисту за ГОСТ 12.4.103 і ГОСТ 12.4.011. Робітники, які працюють з очисником, мають бути забезпечені, залежно від характеру виконуваної роботи, спеціальним одягом, взуттям і засобами захисту рук, органів зору й дихання.