Плівкоутворюючий склад на основі парафінів. Призначений для запобігання випаровування води з поверхні свіжоукладеного бетону і утворення тріщин на виробі і застосовується для будь-якого бетону, який в процесі роботи може інтенсивно втрачати вологу.

1. Загальні положення

1.1 Плівкоутворювач «ЕГІДА» призначений для запобігання випаровування води з поверхні свіжоукладеного бетону й утворення тріщин на виробах.

1.2 Плівкоутворювач «ЕГІДА» є сумішшю солей жирних кислот різної молекулярної маси і граничних вуглеводнів.

2. Сфера застосування

2.1 Плівкоутворювач «ЕГІДА» може бути використаний для будь-якого бетону, котрий здатен інтенсивно втрачати вологу у процесі роботи.

2.2 Плівкоутворювач «ЕГІДА» особливо ефективний в умовах високих температур, низької вологості, сильного вітру, при роботі на сонці та в опалюваних приміщеннях у холодну пору року.

3. Вимоги до матеріалів

3.1 Плівкоутворювач «ЕГІДА» випускається у формі готової до застосування водної емульсії білого або світло-жовтого кольору, показники якості котрої мають відповідати вимогам ТУ 5745-063-58042865-2011.

4.Ефективність застосування

4.1 Застосування плівкоутворювача «ЕГІДА» дозволяє:

  • зменшити випаровування води з поверхні бетону в 2 і більше рази (залежно від умов навколишнього середовища);
  • зменшити або запобігти утворенню усадочних тріщин;
  • запобігти проникненню вологи до поверхні обробленого бетону;
  • домогтися максимальної ефективності дії за одну операцію.

Плівкоутворювач «ЕГІДА» не містить розчинників.

5. Спосіб застосування

5.1 Плівкоутворювач «ЕГІДА» готовий до застосування й не вимагає додаткового розведення водою. Рекомендується перед використанням перемішати.

5.2 Витрати плівкоутворювача залежать від кліматичних умов (вітер, вологість, температура повітря, прямі сонячні промені). Рекомендовані витрати складають 0,1-0,2 кг/м2 поверхні.

5.3 Перед нанесенням плівкоутворювача вода з поверхні свіжоукладеного бетону повинна випаруватися (приблизно 0,5-2 години, залежно від температури).

5.4 Плівкоутворювальний склад «ЕГІДА» наноситься ручним і механізованим розпилювачем на свіжоукладений бетон. На великих площах може використовуватися спеціалізоване автоматичне устаткування.

6. Зберігання

6.1 Плівкоутворювач «ЕГІДА» повинен зберігатися в закритих пластикових або металевих ємностях при температурі не нижче 10°С. Заморожування не допускається.

6.2 Гарантійний термін зберігання плівкоутворювача «ЕГІДА» – 6 місяців із дати виготовлення.

Якість плівкоутворювача гарантується при дотриманні всіх вимог, викладених у п. 6.1.

6.3 Після закінчення гарантійного терміну плівкоутворювач «ЕГІДА» має бути випробуваний за всіма нормованими показниками якості та, у разі відповідності вимогам чинних ТУ, може бути використаний у виробництві.

7. Вимоги безпеки

7.1 Плівкоутворювач «ЕГІДА» є речовиною помірно небезпечною й належить до 3-го класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007. Плівкоутворювач не утворює токсичних сполук у повітряному середовищі та стічних водах.

7.2 При роботі із плівкоутворювачем необхідно застосовувати засоби індивідуального захисту відповідно до типових галузевих норм: для захисту органів зору – ГОСТ 12.4.230.1; для захисту шкірних покривів – ГОСТ 12.4.103; для захисту органів дихання – ГОСТ 12.4.034.

7.3 При застосуванні плівкоутворювача в технології бетону слід виконувати вимоги СНіП III-4-80, СНіП 12-03-99.